Powrót do wszystkich

Dziękujemy za pomoc dla Ukrainy!

Dziękujemy za pomoc dla Ukrainy!
  Akcje   Pomoc Ukrainie

Od rozpoczęcia agresji wojsk rosyjskich w Ukrainie Caritas Archidiecezji Krakowskiej nieprzerwanie pomaga uchodźcom przebywającym na terenie województwa małopolskiego oraz na terytorium Ukrainy. Nie byłoby to możliwe bez osób indywidualnych, instytucji, firm i organizacji, które hojnie i z zaufaniem nas wspierają.

 

Caritas Archidiecezji realizuje projekty skierowane do obywateli Ukrainy dzięki dofinansowaniu przez następujące instytucje i organizacje:

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Fundacja PGNiG S. A. im. Ignacego Łukasiewicza

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Grupa Azoty

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.

Fundacja PKO Banku Polskiego

Lasy Państwowe

Caritas Polska

Fundacja Fukudenkai

Na pomoc dla uchodźców przeprowadzono również zbiórki pieniężne m.in. podczas imprez kulturalnych i artystycznych. Dary finansowe i rzeczowe przekazują nam osoby indywidualne, szkoły, organizacje, instytucje, firmy oraz sklepy, w których trwają zbiórki żywności i środków czystości.

Dziękujemy też wspaniałym wolontariuszom, których ze względu na ilość nie sposób wymienić, by nikogo krzywdząco nie pominąć. W namiocie przy Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego od marca do końca czerwca wydawano bezpłatne posiłki dla obywateli Ukrainy, niekiedy blisko 6 tys. dziennie, wspierano także w zakresie informacji o dostępnych innych formach pomocy. Na Dworcu Głównym w Krakowie nieprzerwanie działa punkt udzielający doraźnej pomocy obywatelom Ukrainy.

W pomoc finansową i materialną pomoc oraz wolontariat były i są zaangażowane osoby z całego świata. Wszystkim ludziom o wielkich sercach gorąco dziękujemy!