Powrót do wszystkich

Integracyjny Dzień Dziecka w Zakrzowie

Integracyjny Dzień Dziecka w Zakrzowie
  Ogólne

3 czerwca w ośrodku Caritas w Zakrzowie odbył się Integracyjny Dzień Dziecka dla 300 dzieci polskich i ukraińskich. Organizatorami były nasze placówki: Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej i gospodarze: OWR Zakrzów im. Jana Pawła II.

O godz. 10.00 dzieci – podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz młodych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Szkolnych Kół Wolontariatu powitał dyrektor Caritas ks. Mariusz Słonina. Impreza rozpoczęła się grą terenową. Dzieci podzielone na grupy otrzymały mapki i ruszyły na poszukiwanie kolejnych punktów, w których czekały na nie przeróżne wyzwania. Celem była nie tylko dobra zabawa, ale i nauka współpracy oraz docenienia wartości drugiego człowieka. Pomiędzy kolejnymi punktami dzieci uzupełniały energię przy stoiskach z napojami, grillem, lodami i watą cukrową. Po obiedzie i podsumowaniu gry terenowej nadszedł czas na zabawy integracyjne na boiskach i tańce. Dużą popularnością cieszyła się też fotobudka, niezawodne dmuchańce i wielkie bańki mydlane. Dzień Dziecka zakończył się wspólną modlitwą o pokój w języku polskim i ukraińskim oraz symbolicznym wyposzczeniem baloników w niebo.  Dzieci ułożyły też słowo POKÓJ w różnych językach z przygotowanym przez siebie kolorowych liter.

Każdy z uczestników został obdarowany prezentem – „Pudełkiem Szczęścia” wypełnionym słodyczami, książeczkami i zabawkami.

W organizację Dnia Dziecka zaangażowało się ok. 30 wolontariuszy, którym gorąco dziękujemy.

Prezentami z okazji Dnia Dziecka zostały też obdarowane dzieci z placówek prowadzonych przez krakowską Caritas. W sumie dzięki pomocy Caritas Polska i naszych sponsorów przekazaliśmy dzieciom 750 „Pudełek Szczęścia”.