Powrót do wszystkich

Komputery od Cyfrowej Polski

Komputery od Cyfrowej Polski
  Pomoc Ukrainie

Polska branża cyfrowa przekazała dziś 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt będzie służyć dzieciom uchodźców z Ukrainy mieszkającym w Polsce, tak, aby mogły one nieprzerwanie uczyć się i brać również udział zdalnie z terenu Polski w lekcjach prowadzonych przez ukraińskich nauczycieli.

To element trwającej już od prawie roku akcji #SzkołaDlaWas, która zaraz po inwazji Rosji na Ukrainę, została zainaugurowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i w którą została włączona polska branża cyfrowa reprezentowana w naszym kraju przez Związek Cyfrowa Polska. W ramach inicjatywy dzieci z Ukrainy otrzymują używane laptopy i komputery stacjonarne przekazywane na ten cel przez firmy i instytucje. Zanim jednak trafią one do potrzebujących, urządzenia są sprawdzone i zabezpieczone oraz przygotowane do ponownego użycia przez dystrybutorów sprzętu elektronicznego. O logistykę dba Poczta Polska.

W środę 15 marca kolejną partię komputerów przekazano Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która opiekuje się m.in. dziećmi ukraińskich uchodźców. – Przekazujemy 15 komputerów stacjonarnych wraz z niezbędnym sprzętem – monitorami, klawiaturami i myszkami. Uważam, że to nasz obowiązek, aby wspierać obywateli Ukrainy, w tym tych najmłodszych, którzy powinni móc uczyć się nawet w takcie wojny wywołanej przez Rosję. Kontynuacja przez nich nauki jest niezbędna, aby w dłuższej perspektywie mogli odbudowywać Ukrainę – mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. – Niezmiennie zachęcam kolejne przedsiębiorstwa i organizacje do wsparcia tego projektu. Zapraszam do kontaktu każdą osobę i każdą firmę zainteresowaną pomocą dla uczniów – dodaje.

Pragnę wyrazić wdzięczność panu Michałowi Kanownikowi, prezesowi Związku Cyfrowa Polska za przekazanie komputerów dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt ten zostanie przekazany dalej do placówek oświatowych, skromniej wyposażonych w tego typu urządzenia, w których kształcą się dzieci z Ukrainy i Polski. Żywię nadzieję, że te komputery staną się oknem możliwości, przez które dzieci w tych ciężkich czasach jakie mamy, będą poznawać świat który może być dobry i piękny. Dzięki tej  zdobytej wiedzy będą mogły tworzyć lepszą przyszłość – podkreśla ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.