Powrót do wszystkich

Podsumowaliśmy wielkanocną pomoc

Podsumowaliśmy wielkanocną pomoc
  Akcje

550 świątecznych paczek od Caritas i 1500 od Parafialnych Zespołów Caritas – dzięki tej pomocy najubożsi, chorzy, niepełnosprawni i starsi mieli weselsze Święta.

Punkt Socjalny Caritas przygotował 300 paczek dla potrzebujących. Paczki są głównie dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz dla ubogich rodzin i samotnych rodziców. Artykuły do paczek świątecznych zostały m.in. zakupione dzięki Fundacji Biedronki  i jej programowi pomocy „Żywnościowy SOS”, a także dzięki zbiórce żywności. 213 paczek pracownicy i wolontariusze dowieźli do domów osób niepełnosprawnych i starszych, które nie są w stanie same odebrać pomocy.

W akcję przekazywania przedświątecznej pomocy włączyło się Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.  Wolontariuszki z Ukrainy najpierw na warsztatach w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przygotowały piękne stroiki. Potem pomogły spakować paczki dla potrzebujących w magazynie Caritas na Brzegach. Następnie  pomagały przy rozwożeniu paczek świątecznych razem z pracownikami Punktu Socjalnego i wręczając przygotowane stroiki, składały życzenia osobom, którym zawoziliśmy paczki. W ten sposób chciały się odwdzięczyć za dobro, które Polacy okazują ich rodakom. Podopieczni, którym dostarczono paczki bardzo pozytywnie odbierali wolontariuszy z Ukrainy. Nasi beneficjenci byli mile zaskoczeni odwiedzinami Pań z Ukrainy, życzyli im szybkiego zakończenia wojny i dziękowali za upominki.

250 paczek dla osób najuboższych i bezdomnych przekazała przed Wielkanocą swoim podopiecznym Kuchnia św. Brata Alberta. Gorąco dziękujemy za wsparcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, bo to dzięki grantowi z tej instytucji mogliśmy kupić żywność do paczek!

1500 osób otrzymało paczki z żywnością od Parafialnych Zespołów Caritas dzięki XXII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. 17 i 18 marca prawie tysiąc wolontariuszy zbierało żywność w 76 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej. Łącznie zebrano 10 400 kg żywności z długim terminem przydatności do spożycia.

Dziękujemy  wspaniałym ofiarodawcom i wolontariuszom, dzięki którym osoby ubogie, niepełnosprawne i starsze mogły radośniej przeżyć Święta Wielkanocne!