Powrót do wszystkich

Rodziny świętowały w sanktuarium św. Jana Pawła II

Rodziny świętowały w sanktuarium św. Jana Pawła II
  Akcje

W dniach 25-26 czerwca w sanktuarium św. Jana Pawła II odbywało się I Archidiecezjalne Święto Rodziny. W ramach wydarzenia przewidziano szereg atrakcji dla małżeństw, rodzin i dzieci: warsztaty, koncerty, taniec, piknik, bieg.

W sanktuarium św. Jana Pawła II celebrowano zakończenie Roku Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej i zakończenie peregrynacji ikony Świętej Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej. Modlitwa w papieskim sanktuarium odbywała się w łączności z papieżem Franciszkiem i trwającym w Rzymie X Światowym Spotkaniem Rodzin.

W sobotę Ikona Świętej Rodziny została procesyjnie przeprowadzona z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Jana Pawła II, połączona z modlitewnym czuwaniem i uwielbieniem. Sobotnie czuwanie zakończyła Msza św. rodzin z Drogi Neokatechumenalnej pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Głównym wydarzeniem Święta Rodzin była Eucharystia dla rodzin z dziećmi sprawowana przez abp. Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 26 czerwca, podczas której małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia, a następnie miało miejsce błogosławieństwo rodzin.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę przewidziano szereg wydarzeń i atrakcji dla całych rodzin. W sobotę odbył się bieg rodzinny, a w niedzielę po duchowych przeżyciach przyszedł czas na Piknik Rodzinny na błoniach przed Sanktuarium św. Jana Pawła II. Były występy, dmuchane zamki, malowanie buzi, bańki mydlane, wata cukrowa, szczudła, gry i zabawy. Wczesnym popołudniem koncerty zagrali: Szkółka TGD, Małe TGD, Troye Zillia – artyści z Ukrainy. Były też stoiska edukacyjne, pokazy służb mundurowych i ekspozycja samochodów papieskich. W strefie namiotowej czekał doradca życia rodzinnego, kapłan, Służba Maltańska, Skauci Europy i Rycerze św. Jana Pawła II.

Pod namiotami Caritas można było zaopatrzyć się w bardzo potrzebną w upale wodę i zjeść przygotowany ośrodek Caritas w Zakrzowie bigos, który zdobył masę pochwał.

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, Województwo Małopolskie, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie.