Spotkanie kierowników placówek Caritas
W dniach 4 – 5 listopada 2025 w ośrodku Caritas w Zakrzowie spotkali się kierownicy placówek Caritas. Spędzony wspólnie czas pozwolił nie tylko na szkolenie, ale i na zbudowanie poczucia jedności, wspólną modlitwę i wymianę opinii.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Następnie prezentację „Caritas wczoraj, dziś i jutro – plany, marzenia i wyzwania poprowadził dyrektor Caritas ks. Łukasz Ślusarczyk. Zasady zbliżającej się inwentaryzacji majątku w placówkach naszej Caritas przybliżyła kierownikom główna księgowa Teresa Kurdziel. Po przerwie uczestnicy wysłuchali wykładu „O kompetencjach na nasze czasy”, który wygłosił dr Łukasz Cieślik dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Po obiedzie o współpracy Caritas z władzami samorządowymi oraz innymi organizacjami na przykładzie Igrzysk w Zakrzowie mówiła Justyna Tokarz, kierowniczka WTZ Zembrzyce. Maciej Książko z ŚDS Kraków przy ul. Pasteura opowiadał o promocji Caritas w mediach i w przestrzeni publicznej na przykładzie filmu „Jak mam…?”.
Popołudniem w kaplicy ośrodka Ks. Bartosz Zaborowski – zastępca dyrektora krakowskiej Caritas wygłosił konferencję „Duchowe fundamenty pracy w Caritas – Ewangelia w działaniu”, a następnie poprowadził modlitwę różańcową w intencji zmarłych pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Kolacja z muzyczną niespodzianką zakończyła pierwszy dzień spotkania.
Następnego dnia uczestnicy zapoznali się prezentacją dużych projektów Caritas. Dominik Kłos opowiedział o pomocy uchodźcom w ramach projektu FAMI, a Ilona Wal o projekcie Tele-Anioł 2.0. Agnieszka Homan przedstawiła zasady współpracy przy działaniach promocyjnych Caritas, a Dorota Suder działalność Centrum Wolontariatu Caritas. Bardzo ważnym punktem było podsumowanie przeprowadzonej analizy SWOT, które przedstawił ks. Rafał Buzała.
Spotkanie zakończyło się Mszą św. w intencji pracowników Caritas i obiadem. Jesteśmy wdzięczni za ten czas wspólnej pracy i mamy nadzieję na kolejne spotkania.
