Powrót do wszystkich

Światowy Dzień Uchodźcy – Kropla Dobra

Światowy Dzień Uchodźcy  – Kropla Dobra
  Akcje   Pomoc Ukrainie

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny oraz obchody Światowego Dnia Uchodźcy, które odbędą się 23 czerwca 2024 przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Obchody Światowego Dnia Uchodźcy są częścią Archidiecezjalnego Święta Rodziny.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja krwiodawstwa – „Kropla dobra” (od 10:00 do 13:00). Na uczestników będą czekać gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warkoczyki, dmuchańce, występy zespołu Korali oraz Promyczki Dobra, wata cukrowa, gorący poczęstunek oraz pokaz służb mundurowych.

Światowy Dzień Uchodźcy obchodzimy 20 czerwca. Został ustanowiony przez ONZ w 2000 roku. W dniach 20-28 czerwca Caritas w całej Polsce zaprasza na cykl wydarzeń z tej okazji.

Ważnym punktem Światowego Dnia Uchodźcy jest społeczna akcja krwiodawstwa „Kropla dobra”. To wspólna akcja uchodźców z Ukrainy mieszkających w Polsce, w tym podopiecznych Caritas, ich znajomych oraz rodzin i Polaków. W wakacje potrzebna jest krew dla ratowania zdrowia i życia, stąd pomysł, by w ten sposób zaangażować się i pomóc potrzebującym.

Obchody Światowego Dnia Uchodźcy przygotowało Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Krakowskiej, które na co dzień wspiera uchodźców. Zajmuje się pomocą doraźną, organizuje kursy językowe, pomoc psychologiczną, zajęcia integracyjne, doradztwo zawodowe. Pracownicy Centrum będą obecni na obchodach.

Zobacz plakat:

Plakat_A2_Światowy Dzień Uchodźcy_Kraków

Patronat medialny: Gość Niedzielny