Powrót do wszystkich

Święto św. Brata Alberta 2022 już za nami

Święto św. Brata Alberta 2022 już za nami
  Ogólne

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią mogliśmy wrócić do tradycyjnego świętowania wspomnienia patrona Caritas Archidiecezji Krakowskiej św. Brata Alberta: Mszy św. w intencji pracowników, wolontariuszy, darczyńców i podopiecznych Caritas Archidiecezji Krakowskiej i spotkania integracyjnego dla pracowników i ich rodzin.

W piątek 17 czerwca, we wspomnienie patrona Caritas Archidiecezji Krakowskiej św. Brata Alberta, w jego Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie Ksiądz Dyrektor Tomasz Stec odprawił Mszę św. w intencji pracowników, wolontariuszy, darczyńców i podopiecznych Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W sobotę 18 czerwca w Ośrodku Wczasowo – Rekolekcyjnym w Zakrzowie kontynuowaliśmy obchody. Podczas uroczystej Mszy św. Ksiądz Dyrektor ponownie przypomniał postać św. Brata Alberta, powiązując jego przykład dawania siebie z obecnymi wydarzeniami, pełną zaangażowania i troski pomocą obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. Długoletni pracownicy Caritas otrzymali podziękowania w formie dyplomów.

Następne rozpoczął się turniej rodzinny: konkurencje sportowe, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Dla najmłodszych największą radość stanowiły dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie twarzy i bańki mydlane.