Powrót do wszystkich

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach działa już 20 lat!

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach działa już 20 lat!
  Ogólne

Już od 20 lat działa Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Gratulując wspaniałej pracy, oddajemy im głos, by mogli opowiedzieć o obchodach swojego święta. Oto ich relacja:

W czwartek 20 czerwca odbyła się po raz XVII Karuzela Twórczości. Nie było to zwykłe spotkanie integracyjne, Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością jak co roku, lecz coś więcej. Otóż nasz Warsztat w tym roku obchodzi 20-lecie powstania! I właśnie pod tym hasłem – „20 urodziny”, rozpoczęliśmy obchody naszego jubileuszu. Niezwykłą radość sprawili nam licznie przybyli goście, zwłaszcza ci, z którymi Warsztat rozpoczynał swoją pracę. Była to dla nas i mamy nadzieję też dla nich sentymentalna podróż do przeszłości. Za ciepłe słowa i obecność dziękujemy w szczególności:

Księdzu Tadeuszowi Dziedzicowi, ówczesnemu proboszczowi Parafii Zembrzyce, Panu Eugeniuszowi Stypule, ówczesnemu wójtowi Gminy Zembrzyce oraz Pani Katarzynie Czaickiej, którzy podjęli się realizacji planu utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zembrzycach.

Bardzo miło było nam też gościć przedstawicieli obecnych władz. Dziękujemy Księdzu Mariuszowi Słoninie, Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Księdzu Łukaszowi Ślusarczykowi, Zastępcy Dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Panu Józefowi Bałosowi, Staroście Powiatu Suskiego, Pani Joannie Stypule, Wójtowi Gminy Zembrzyce. Dziękujemy też innym instytucjom, bez wsparcia których byłoby nam znacznie trudniej funkcjonować – Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Zembrzycach, Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Zespołowi Szkół w Zembrzycach oraz Wolontariuszom przy Szkolnym Kole Caritas, naszym Opiekunom Duchowym. Wasze nieustające wsparcie wiele dla nas znaczy.

Z serdecznością wspominamy też wszystkich, bez których ta placówka nie miałaby obecnego kształtu – byłych dyrektorów Caritas Archidiecezji Krakowskiej, kierowników Warsztatu, pracowników i uczestników, którzy choć przez chwilę związani byli z nami. Każdy z was zostawił tutaj cząstkę siebie, za którą dziękujemy.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom cudownych życzeń urodzinowych, które otrzymaliśmy od licznie przybyłych gości z zaprzyjaźnionych placówek. Bez Was nie odbyłaby się żadna impreza, a Wasze uśmiechy są dla nas najlepszym prezentem.

Dziękujemy za wielką życzliwość mieszkańcom Zembrzyc oraz wszystkim naszym sympatykom, którzy wspierają nas na co dzień ciepłym słowem i obecnością podczas kiermaszów. To dla nas wielkie szczęście móc funkcjonować w tak otwartej społeczności.