Powrót do wszystkich

Wizyta pracowników Caritas Praga

Wizyta pracowników Caritas Praga
  Ogólne

W dniach 6-7 maja placówki Caritas Archidiecezji Krakowskiej odwiedzili pracownicy Arcidiecézní charita Praha.

W biurze Caritas w Krakowie powitał Gości dyrektor ks. Mariusz Słonina, następnie specyfikę pracy z uchodźcami z Ukrainy przybliżyła pani Julia Daniszewska z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. O formach wsparcia osób doświadczających przemocy opowiadała pani Iwona Anna Wiśniewska – dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej. Zakres pomocy świadczonej na rzecz osób najuboższych w archidiecezji krakowskiej przedstawił pan Krzysztof Kania – kierownik Punktu Socjalnego w Brzegach k. Wieliczki.

Temat rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie podjęła pani kierownik Justyna Tokarz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Na koniec zastępca dyrektora Caritas ks. Łukasz Ślusarczyk podjął Gości tradycyjnym polskim obiadem w naszych przepięknym Ośrodku Wczasowo – Rekolekcyjnym w Zakrzowie.

Goście byli zachwyceni, zarówno merytorycznym przygotowaniem, jak i niezwykłym zaangażowaniem pracowników Caritas Archidiecezji  Krakowskiej. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by wizyta studyjna czeskich partnerów przebiegła owocnie i bez zakłóceń.