Powrót do wszystkich

Wspaniały czas II Igrzysk Wiosennych w Zakrzowie

Wspaniały czas II Igrzysk Wiosennych w Zakrzowie
  Ogólne

16 maja 2024 w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie odbyły się II Igrzyska Wiosenne. Był to czas wspaniałych spotkań, sportowych zmagań i wspólnej zabawy.

Już w przeddzień imprezy w ośrodku zjawili się wolontariusze, by wszystko przygotować i udekorować boiska. Dzięki ich pracy ośrodek prezentował się naprawdę odświętnie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Mariusz Słonina. Później, po uroczystym przemarszu na boisko główne, zaprezentowały się zespoły kibiców. Po oficjalnej części i zapaleniu olimpijskiego znicza rozpoczęły się emocjonujące rozgrywki. Konkurencje wymagające wyjątkowego skupienia oraz siły przyniosły uczestnikom wiele satysfakcji. Nie było łatwo, ale doping kibiców dodawał skrzydeł. Kulminacją zmagań sportowych było przeciąganie liny, w którym swoich sił spróbowali również księża dyrektorzy, kierownicy oraz personel poszczególnych placówek. Wspólny posiłek w promieniach słońca, przygotowany przez cudownych kucharzy z Ośrodka, dodał wszystkim sił do dalszej zabawy. Osoby, które nie brały bezpośredniego udziału w konkurencjach, mogły skorzystać z wielu różnych innych atrakcji, jak łowienie rybek, zabawy z chustą, malowanie twarzy czy foto budka.

Dziękujemy organizatorom za wspaniale spędzony czas, wszystkim uczestnikom zawodów za cudowną zabawę i piękną rywalizację, a wolontariuszom za włożoną pracę, która posłużyła wszystkim i zagwarantowała niezapomniany dzień!