Powrót do wszystkich

WTZ zorganizował piknik dla mieszkańców Spytkowic

WTZ zorganizował piknik dla mieszkańców Spytkowic
  Ogólne

W sobotę 6 lipca 2024 w ogrodzie przy plebani Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach odbył się przygotowany przez pracowników i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Spytkowicach „Anioły na Górce” Rodzinny Piknik Integracyjny „WTZ dla Spytkowic”. Zaprosiliśmy mieszkańców Gmina Spytkowice oraz przyjaciół i sympatyków Warsztatów. Jak widać za zdjęciach, zabawa była wspaniała, a atrakcji mnóstwo!

„Jako społeczność WTZ chcieliśmy w ten sposób spotkać się z mieszkańcami Spytkowic, naszymi przyjaciółmi i sympatykami, którzy od początku naszego istnienia, czyli już 10 lat, wspierają naszą działalność” – mówi kierownik WTZ Anna Jakubik.

Wydarzenie otworzył dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Mariusz Słonina. Na gości czekało wiele zaplanowanych atrakcji, m.in.: wizyta alpak, pokaz pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, wata cukrowa, posiłek z kuchni polowej przygotowany przez Ośrodek Wczasowo-Rekolekcyjny Caritas w Zakrzowie, fotobudka, występ uczestników WTZ, występ zespołu wokalnego „Retro Band” i wiele innych. Przede wszystkim zaś wspaniała, rodzinna atmosfera, przełamująca wszystkie bariery.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom WTZ za liczne przybycie i spędzenie z nami tego pięknego dnia. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć. Księdzu Proboszczowi za możliwość zorganizowania pikniku w pięknym ogrodzie plebanii, Księdzu Kamilowi za wsparcie, Panu Wójtowi Krzysztofowi Byrskiemu, Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach, KGW Spytkowice, OSP Ryczów, Policji ze Spytkowic, Panu Markowi Gajowemu, Panu Witoldowi Lipowskiemu. Dziękujemy również wolontariuszom: Mikołajowi Chlebickiemu, Aleksandrze Bartel, Mai Charnas, Marii Szwaja oraz naszym uczestnikom Mariuszowi Kwaśnemu i Józefowi Szarkowi. Dziękujemy też firmom: „DROG-BUD” ze Spytkowic, Lajkonik ze Skawiny i Sahara z Zatora.