Zapraszamy na obchody XXXI Światowego Dnia Chorego

Akcje

W Orędziu na tegoroczny XXXI Światowy Dzień Chorego Papież Franciszek pisze:

„Choroba jest częścią naszego ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie.”

Mając w pamięci te słowa, serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji ludzi chorych, niepełnosprawnych i starszych, która zostanie odprawiona W XXXI Światowym Dniu Chorego, 11 lutego 2023 roku, o godz. 12.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Miłosiernemu Panu będziemy polecać także wszystkich, którzy się o nich troszczą. Eucharystii przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Po Eucharystii zapraszamy na gorącą herbatę do Domu Duszpasterskiego.

Ci, którzy z powodu stanu zdrowia nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Świętej, mogą łączyć się z uczestnikami przez transmisję internetową z Sanktuarium na stronie https://www.misericordia.eu/pl/misericordia-tv-live/.

Pełną treść Orędzia Papieża Franciszka można znaleźć  TUTAJ