Ogólnopolska Pielgrzymka Wolontariuszy Caritas już jutro!

17 czerwca o 9.30 rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Wolontariuszy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Uczestniczyć w niej będą głownie członkowie Parafialnych Zespołów Caritas z całej Polski, ale zgłosiły się też Szkolne Koła Caritas. S. Beata Zawiślak SJK z Caritas Polska spodziewa się około tysiąca uczestników.

Program pielgrzymki:

9.30 Rejestracja grup i osób indywidualnych uczestniczących w pielgrzymce.

10.00 Powitanie i zawiązanie wspólnoty z diakonią muzyczną TO I JA oraz świadectwo siostry albertynki Teresy Pawlak, m.in. koordynatorki wolontariatu w Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

11.00 Konferencja „Oblicze Miłosierdzia” – o. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji programów katolickich w TVP.

12.00 Eucharystia wraz z uroczystym posłaniem niesienia Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczy bp. Jan Zając.

13.30 Przerwa na posiłek.

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa zawierzenia.

Od 2000 r. odbyło się już 15 ogólnopolskich pielgrzymek Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Poniżej trochę zdjęć z poprzednich pielgrzymek do Łagiewnik i sąsiadującego Sanktuarium św. Jana Pawła II. To był dobry czas.