Powrót do wszystkich

Dzień Dobra coraz bliżej!

Dzień Dobra coraz bliżej!
  Akcje   Wolontariat

W całym kraju pod koniec Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Dzień Dobra” odbędzie się kilkaset wydarzeń, które wyjdą często poza mury kościołów i parafii. Wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas organizują spotkania, festyny, czuwania, koncerty, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich chętnych. Chcemy pokazać, że #DobraJestWięcej.

Czy wiesz, że Caritas, obecna w każdej diecezji, to łącznie największa organizacja charytatywna w Polsce? Skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy! To ludzie w różnym wieku, od najmłodszych po seniorów, którzy czynią na co dzień OGROM DOBRA. Warto o tym przez chwilę pomyśleć i ucieszyć się, że naprawdę #DobraJestWięcej!

W archidiecezji krakowskiej świętować Dzień Dobra będziemy w kilkunastu miejscach już od czwartku 20 kwietnia. Rozpoczniemy dużą imprezą integracyjną w Zembrzycach. Wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej prowadzonymi przez naszą Caritas, Domem Wczasowo-Rehabilitacyjnym im. Św. Br. Alberta, wolontariuszami związanymi z tymi placówkami, Centrum Wolontariatu oraz Szkolnym Kołem Caritas planujemy wspólne wydarzenie, podczas którego oprócz integracji i wspólnego cieszenia się dobrem chcemy mieszkańcom Zembrzyc podarować dobre słowa, by każdy zobaczył, że #DobraJestWięcej.

W Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. spotkamy się w ramach weekendowych rekolekcji dla dorosłych „Poznali Go przy Łamaniu Chleba”.

W Tenczynie 22 kwietnia o godz. 10.00 Parafialny Zespół Caritas organizuje wspólne świętowanie Dnia Dobra. Wezmą w nim udział wolontariusze, ich rodziny, seniorzy oraz wszyscy wspomagający ich w dziełach miłosierdzia. W programie przewidziany jest piknik połączony z krótkim koncertem.

W Nowym Targu Parafialny Zespół Caritas organizuje 23 kwietnia od godz. 11.00 Piknik w Parku Miejskim z wieloma różnymi atrakcjami, a Szkoła Podstawowa w Podsarniu  22 kwietnia organizuje „Szkolną Sztafetę Dobra”.

Wiele będzie się też działo w parafii św. Stanisława Kostki im. św. Jana Bosco w Dębnikach, ul. Konfederacka 6 w niedzielę 23 kwietnia, gdzie parafia i Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 30 organizują imprezę charytatywną.

W Dzień Dobra włącza się też prowadzone przez naszą Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz parafie w Sieniawie, Wieliczce, Węglówce, Krakowie-Pychowicach, Krzeszowicach i Skawinie.

 

#DobraJestWięcej

www.dziendobra.pl