Powrót do wszystkich

Zbieramy przybory szkolne dla dzieci z Syrii i Libanu

Zbieramy przybory szkolne dla dzieci z Syrii i Libanu
  Akcje   Pomoc ofiarom klęsk żywiołowych

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do włączenia się w akcję wspierania dzieci z Syrii i Libanu. W obu krajach, borykających się z kryzysem gospodarczym i politycznym, dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji bądź nie korzystają z niej w ogóle. Podarowane wyprawki szkolne ułatwią im start w nowy rok szkolny i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych.

Akcja jest częścią programu Szkoła Szkole, realizowanego przez Caritas Polska, w którym uczniowie z polskich szkół pomagają swoim rówieśnikom w Syrii.

Zbiórka wyprawek szkolnych prowadzona jest do 31 października br. Po jej zakończeniu wyprawki zostaną dostarczone transportem lotniczym do Libanu, a następnie do Syrii oraz przekazane dzieciom.

Zapraszamy do zbiórki przyborów szkolnych przez uczniów, parafie, zakłady pracy etc. W sposób szczególny zapraszamy Szkolne Koła Caritas. Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej z radością przyjmie wszelkie zebrane artykuły w swoim biurze: ul. Ossowskiego 5, 30-656 Kraków lub Punkcie Socjalnym: Brzegi 255, 32-002 Węgrzce Wielkie. Oczywiście przesyłki również mile widziane.

Wszelkie informacje można uzyskać od s. Teresy Pawlak: t.pawlak@krakowcaritas.pl, tel. 604954455

Gorąco dziękujemy za pierwsze dary, które do nas dotarły!