Powrót do wszystkich

Dalszy ciąg prac w Centrum Caritas Żywiecka

Dalszy ciąg prac w Centrum Caritas Żywiecka
  Ogólne

Dzięki Fundacji Leroy Merlin Polska trwa drugi etap prac w Centrum Caritas Żywiecka. Prace obejmują remont łazienek ogólnodostępnych oraz remont i wyposażenie pomieszczenia kuchennego i pralni, a także utworzenie sali szkoleniowo-rekreacyjnej. Remont zaczął się nazajutrz po podpisaniu umowy przez Fundację i Caritas 25 marca, a jego zakończenie planowane jest najpóźniej na koniec sierpnia 2024 r.

W pierwszym etapie remontu Centrum, zrealizowanym w 2023 r. ze ścian korytarzy i klatek schodowych zostały usunięte plastikowe panele, a ściany zostały pokryte gładzią i pomalowane. Wymienione zostały gniazda elektryczne, wyłączniki oraz oświetlenie na korytarzach i klatkach schodowych. 11 starych grzejników na korytarzach i klatkach schodowych wymieniono na nowe grzejniki z zestawami termostatycznymi. Ekipa zamontowała również nowe drzwi zewnętrzne z obu stron budynku oraz stolarkę drzwiową wewnątrz budynku, na parterze. Zamontowano nowe czujniki dymu i ciepła, oświetlenie ewakuacyjne oraz drzwi przeciwpożarowe na strych. Zamontowano też klimatyzację w pomieszczeniu wielofunkcyjnym i biurowym na parterze. Dzięki remontowi znacząco poprawiło się bezpieczeństwo pożarowe Centrum.

Remont przeprowadzany jest etapami, aby nie wyłączyć całego budynku z użytkowania. Przez cały czas mieszkają w nim uchodźcy z Ukrainy.

Gorąco dziękujemy wspaniałej ekipie remontowej, a przede wszystkim naszemu darczyńcy Fundacji Leroy Merlin, dzięki któremu ten remont jest możliwy.