Powrót do wszystkich

Fundacja Leroy Merlin remontuje Centrum Caritas Żywiecka

Fundacja Leroy Merlin remontuje Centrum Caritas Żywiecka
  Akcje

25 marca w Centrum Caritas Żywiecka dyrektor Caritas ks. Tomasz Stec oraz Prezes Zarządu Fundacji Leroy Merlin Polska Agnieszka Bolek podpisali umowę na realizację drugiego, ostatniego etapu wsparcia Centrum, które będzie obejmowało remont łazienek ogólnodostępnych oraz remont i wyposażenie pomieszczenia kuchennego i pomieszczenia pralni, a także utworzenie sali szkoleniowo-rekreacyjnej. Remont zaczął się nazajutrz po podpisaniu umowy, a jego zakończenie planowane jest najpóźniej na koniec sierpnia 2024 r.

 

Budynek bardzo wypiękniał już w 2023 r., kiedy w pierwszym etapie remontu, zrealizowanym dzięki wsparciu Fundacji Leroy Merlin ze ścian korytarzy i klatek schodowych zostały usunięte plastikowe panele, a ściany zostały pokryte gładzią i pomalowane. Wymienione zostały gniazda elektryczne, wyłączniki oraz oświetlenie na korytarzach i klatkach schodowych. 11 starych grzejników na korytarzach i klatkach schodowych wymieniono na nowe grzejniki z zestawami termostatycznymi. Ekipa zamontowała również nowe drzwi zewnętrzne z obu stron budynku oraz stolarkę drzwiową wewnątrz budynku, na parterze. Zamontowano nowe czujniki dymu i ciepła, oświetlenie ewakuacyjne oraz drzwi przeciwpożarowe na strych. Zamontowano też klimatyzację w pomieszczeniu wielofunkcyjnym i biurowym na parterze. Dzięki remontowi znacząco poprawiło się bezpieczeństwo pożarowe Centrum.

Remont przeprowadzany jest etapami, aby nie wyłączyć całego budynku z użytkowania. Przez cały czas mieszkają w nim uchodźcy z Ukrainy.

Gorąco dziękujemy wspaniałej ekipie remontowej, a przede wszystkim naszemu darczyńcy Fundacji Leroy Merlin, dzięki któremu ten remont jest możliwy.