Powrót do wszystkich

Pierwszy etap rozbudowy Hospicjum w Stróżach zakończony!

Pierwszy etap rozbudowy Hospicjum w Stróżach zakończony!
  Ogólne

Pierwszym etapem prac związanych z rozbudową Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach były prace ziemne i położenie fundamentów. Ta część pracy już za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji za okazaną pomoc i wsparcie.

Dziś pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością. Gorąco dziękujemy Firmie CERPOL – KOZŁOWICE Sp. z o.o. , która przekazała pustaki niezbędne do rozbudowy Hospicjum.

Rozbudowa rozpoczęła się 2 września 2023 r. poświęceniem oraz wmurowaniem kamienia węgielnego. Ma na celu zwiększenie liczby miejsc dla oczekujących pacjentów i wsparcie ich oraz ich rodzin w tym tak ważnym i trudnym dla nich czasie. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji brakuje nam miejsca dla potrzebujących naszej opieki pacjentów, dlatego chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby udało się rozbudować naszą placówkę.

Oczywiście, przed nami jeszcze wiele pracy, ale wierzymy, że uda nam się dokończyć rozbudowę naszej placówki tak, aby stała się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i komfortowym dla naszych podopiecznych oraz dla tych, którzy oczekują na miejsce w Hospicjum, aby opieka, wsparcie i ciepło towarzyszyły tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Hospicjum to miejsce, gdzie życie się nie kończy, ale gdzie jest szanowane i celebrowane aż do ostatniego oddechu. To most który łączy te dwa światy, pomost który pozwala przejść z jednego  do drugiego świata z godnością, miłością i troskom. Do hospicjum przybywają nie tylko osoby chore, ale także ich bliscy, aby nauczyć się godzić z tym co nieuniknione. Wspólnie dzielą ostatnie chwile, smutek przeplata się z radością, strach z nadzieją. Są tutaj razem, ucząc się nowego życia w obliczu śmierci.

Rozbudowa naszego hospicjum to szansa na to, aby jeszcze więcej osób mogło doświadczyć tej wyjątkowej opieki, aby mogło przeżyć swoje ostatnie dni, tygodnie, miesiące w poczuciu bezpieczeństwa, szacunku i miłości. To jest nasza szansa, aby pomóc im przejść ten most, łączący te dwa światy, z godnością i spokojem. Pomóżmy im w tej podróży. Wiemy że wspólnie możemy tego dokonać. Każdy gest, każda złotówka ma tutaj ogromne znaczenie. Każdy z nas może być częścią tej wielkiej zmiany, która pozwoli w hospicjum nieść pomoc jeszcze większej liczbie potrzebujących.

Nasze działania nie byłyby możliwe bez wsparcia niezliczonych darczyńców, zaangażowania lokalnej społeczności i ogromnego wsparcia Gmina Grybów.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć rozbudowę hospicjum, zapraszamy na platformę siepomaga.pl, gdzie można przekazać dowolną kwotę na ten cel.

 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach powstała w 1998 r. W jej ramach od 2007 r. funkcjonuje Hospicjum stacjonarne im. Chrystusa Króla. Pierwotnie było przeznaczone dla 20 osób, a dziś dla 31 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 14 pokoi 2-osobowych z łazienkami oraz 3 pokoje 1-osobowe, a także kaplica z relikwiami św. Jana Pawła II. Po rozbudowie hospicjum będzie mogło przyjąć 44 pacjentów.

Działalność hospicyjna została rozszerzona o hospicjum domowe dla dorosłych (2008 r.) i hospicjum domowe dla dzieci (2009 r.), które swym zasięgiem obejmuje powiat nowosądecki i gorlicki.