Powrót do wszystkich

Miesiąc dobra w Caritas

Miesiąc dobra w Caritas
  Akcje   Wolontariat

Dzięki Fundacji Biedronki  realizujemy program pomocy „Żywnościowy SOS”. Osoby najbardziej potrzebujące otrzymują wsparcie w postaci zakupu żywności i środków czystości w sklepach sieci Biedronka. Zakupione produkty przeznaczone zostały m.in. do paczek świątecznych i przyczynią się do radośniejszego przeżycia Wielkanocy przez naszych podopiecznych: osoby ubogie, niepełnosprawne i chorych seniorów.

W tym roku w akcję świąteczną włączyli się jako wolontariusze uchodźcy z Ukrainy korzystający ze wsparcia Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Pod hasłem „Miesiąc dobra” pomogli pakować paczki żywnościowe dla potrzebujących w magazynie Punktu Socjalnego Caritas. Podczas zajęć integracyjnych przygotowali przepiękne ozdoby wielkanocne, które zostały dołączone do paczek.  Wzięli też udział w rozwożeniu paczek do domów osób niepełnosprawnych i chorych – podopiecznych Caritas, którzy nie mogą samodzielnie odebrać świątecznej pomocy, wręczając im przygotowane ozdoby i składając życzenia.

Gorąco dziękujemy Fundacji Biedronki za pomoc finansową, a Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz wszystkim wolontariuszkom z Ukrainy za  wspaniały pomysł i zaangażowanie, które przyniosło  naszym podopiecznym wiele radości.