Powrót do wszystkich

Napełniamy „Torby pełne dobra”!

Napełniamy „Torby pełne dobra”!
  Ogólne

Krakowska Caritas proponuje akcję „Tytka charytatywna” czyli „Torba pełna dobra”.   Pasuje ona nie tylko do Światowego Dnia Ubogich, ale i do późniejszego czasu przygotowań do grudniowych prezentów z okazji wspomnienia św. Mikołaja.

Aby wziąć w niej udział, można odebrać z biura Caritas lub z Punktu Socjalnego puste torby ze specjalnym nadrukiem. Akcję można ogłosić wcześniej albo podczas Światowego Dnia Ubogich i zaprosić chętne rodziny, by zabrały torbę i odniosły ją tydzień później wypełnioną żywnością i środkami czystości. Dary można przeznaczyć na dzieła charytatywne w swojej parafii, przekazać do Kuchni św. Brata Alberta w Krakowie przy ul. Dietla 48 albo do Caritas.

Można też zapakować do zwykłej torby na zakupy trochę artykułów pierwszej potrzeby: podstawowe produkty spożywcze o długim terminie przydatności (takie jak np. cukier, słodycze, soki, bakalie, makarony, konserwy, kawa, herbata, olej) oraz środki czystości  i przekazać pod wskazane wyżej adresy. Przekażemy je potrzebującym.

Zapraszamy do współpracy parafie, szkoły, urzędy i zakłady pracy. Odkryjmy, ile radości daje obdarowywanie innych!