Powrót do wszystkich

Oświadczenie

Oświadczenie
  Ogólne

Wczorajszy transport zatrzymany w Medyce przez protestujących rolników organizowała Caritas Greckokatolickiej Eparchii Samborsko-Drohobyckiej za pośrednictwem przewoźnika, który bezpłatnie jej pomagał, gdy miał niedoładowane samochody. Siostra ze zdjęć, które pojawiły się w internecie, nie jest pracownikiem Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zgodnie z przesłanymi do nas kopiami CMR pozostałej części transportu, TIRy oprócz pomocy dla Caritas Drohobycz wiozły ponad tysiąc pustych plastikowych pojemników i metalowe palety.

Trudno zrozumieć, dlaczego protestujący uznali tę sytuację za oszustwo – napisał nam o. Igor Kozankiewicz z Drohobycza, organizujący pomoc. – Sytuacja u nas jest jeszcze gorsza niż rok temu. Coraz ciężej jest zebrać i przywieźć jakąkolwiek pomoc. Jesteśmy na granicy życia i śmierci.

Krakowska Caritas od początku wojny pomaga zarówno poszkodowanym na terenie Ukrainy, jak i uchodźcom w Polsce. Wielokrotnie przekazywała pomoc dla mieszkańców Drohobycza i okolic.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej dokłada wszelkich starań, by świadczona pomoc była adekwatna, skuteczna, przekazywana w sposób transparentny i zgodny z prawem. Dlatego boli nas rozpowszechnianie nieuzasadnionych i niesprawdzonych informacji.