Powrót do wszystkich

Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”

Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”
  Akcje   Pomoc Ukrainie

Caritas prosi o pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie, które w swoim kraju doświadczają tego, co my znamy z opowiadań rodziców lub dziadków: ataków bombowych, strachu o życie, braku jedzenia, wody i energii. Aby mogli przeżyć i zostać w swoim kraju, potrzebują wsparcia.
Jak pisał papież Franciszek w Orędziu na 6. Światowy Dzień Ubogich, „solidarność polega (…) właśnie na tym: podzielić się tym, czego mamy niewiele, z tymi, którzy nic nie mają, tak aby nikt nie cierpiał”.

Opakowania na paczki można uzyskać w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy siedzibie Caritas, ul. Ossowskiego 5 w Krakowie w Punkcie Socjalnym Caritas w Brzegach 255, 32-002 Węgrzce Wielkie. Tam też można przekazywać gotowe paczki, o wadze do 15 kg i maksymalnych wymiarach 41x38x64 cm.

Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Szczegóły można znaleźć na stronie: https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukrainy/.

Szczegóły akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdują się w załączonej do plakatu informacji, która trafiła do wszystkich parafii naszej archidiecezji, a także na naszej stronie internetowej w dziale Akcje.