Powrót do wszystkich

Caritas Archidiecezji Krakowskiej świętuje Dzień Dobra

Caritas Archidiecezji Krakowskiej świętuje Dzień Dobra
  Akcje   Wolontariat

„Dzień Dobra” to święto wolontariuszy Caritas. W całej Polsce wolontariusze Caritas podczas Tygodnia Miłosierdzia, a zwłaszcza w sobotę organizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji. Tegoroczne hasło to #obDARowani! Chcemy wspólnie świętować pełni wdzięczności za siebie nawzajem. Dzień Dobra to wyrażenie wdzięczności Bożemu miłosierdziu i ludziom. W tym dniu wszyscy razem cieszymy się, że dzięki wysiłkowi wielu ludzi każdego dnia dobra jest więcej.

W sobotę 13 kwietnia wolontariusze Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbiorą się o godz. 10.00 przy ul. Łobzowskiej 49, następnie o godz. 11.00 wyjdą na Planty i przechodząc przez najczęściej uczęszczane miejsca Krakowa dojdą do Kuchni św. Brata Alberta przy ul. Dietla 48. Po drodze będą rozdawać baloniki i przypinki z logiem Dnia Dobra i zbierać wypowiedzi, czym dla napotkanych osób jest dobro. W ten sposób chcą przypominać ludziom, że dobra jest więcej.

Przez cały tydzień wiele inicjatyw związanych z Dniem Dobra odbywa się na terenie archidiecezji krakowskiej. Parafialny Zespół Caritas w Węglówce przygotował nabożeństwo w Niedzielę Miłosierdzia oraz obdarował mieszkańców pamiątkowymi plakietkami z logo Dnia Dobra.

10 kwietnia Szkolne Koło Caritas z Nowego Targu z Zespołu Szkół Ekonomicznych świętowało Dzień Dobra wspólnie z Mieszkańcami Domu Seniora Eden w Maniowach. 12 kwietnia świętować będzie Szkolne Koło Caritas w Podsarniu, 14 kwietnia do wspólnego świętowania zaproszą Parafialne Zespoły Caritas w Tenczynie, Węglówce i Zaskalu. W dniach 12 – 14 kwietnia w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas w Zakrzowie odbędą się dni skupienia dla dorosłych prowadzone przez ks. Ryszarda Gacka oraz doba eucharystyczna w intencji powrotu bliskich do Kościoła.

Tegoroczne świętowanie Dnia Dobra zakończy się w Zembrzycach w poniedziałek 15 kwietnia. Wspólnie świętować będą wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z Zembrzyc oraz Podsaria, Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Krakowskiej, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas z Zembrzyc, Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Mieszkańcy Domu Wypoczynkowo Rehabilitacyjnego oraz Mieszkańcy Zembrzyc. W programie warsztaty z dekorowania serc dobrym słowem, Marsz Dobra, poczęstunek i integracja. Godziny spotkania 10.00-13.00.

Dzień Dobra po raz pierwszy odbył się w Niedzielę Miłosierdzia 2022 r. z inicjatywy Caritas Polska. W 2023 r. jego obchody zostały przeniesione na sobotę kończącą Tydzień Miłosierdzia, a obecnie główne obchody odbywają się w sobotę, jednak świętowanie rozciąga się na cały Tydzień Miłosierdzia.