Powrót do wszystkich

Dom Wczasowo-Rehabilitacyjny zaprasza na wakacje

Dom Wczasowo-Rehabilitacyjny zaprasza na wakacje
  Ogólne

Osoby starsze i mające problemy zdrowotne nie zawsze mogą wyjechać na odpoczynek do zwykłych ośrodków wczasowych. Potrzebują opieki i wsparcia. Wiemy o tym i zapraszamy do Domu Wczasowo-Rehabilitacyjnego w Zembrzycach, który powstał specjalnie dla nich. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjne i późniejsze pobyty. Prosimy o zapoznanie się z procedurą przyjęcia. Szczegóły i dokumentację do wypełnienia można znaleźć na naszej stronie www.

Dom jest świetnym miejscem nie tylko na wakacyjny pobyt pod opieką pielęgniarek, ale i na wypadek np. remontu w domu albo wyjazdu rodziny, która zapewnia codzienne wsparcie. Dużo przyjeżdżających wykorzystuje Dom jako „awaryjne” miejsce, w którym dochodzą do siebie np. po pobycie w szpitalu, kiedy już nie potrzebują opieki lekarskiej, ale nie mają siły zajmować się codziennymi obowiązkami. Tam mają zapewniony odpoczynek, wyżywienie, opiekę i rehabilitację na miarę swoich możliwości. Są też osoby, które przyjeżdżają na dłużej, bo np. nie mają siły palić w domu w piecach podczas zimy albo źle znoszą samotność i chcą pobyć wśród ludzi.

Caritas prowadzi dom bez zysku. Opłaty pokrywają koszt utrzymania i wynagrodzenia pracowników.

Jedyny konieczny do przyjęcia wymóg to przesłanie wypełnionych przez lekarza dokumentów nt. stanu zdrowia. Ośrodek jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Otoczony jest ogrodem. Dla wielu przyjeżdżających ważna jest kaplica z Najświętszym Sakramentem i opieka duszpasterska.