Powrót do wszystkich

Pierwszy etap remontu Centrum Caritas Żywiecka zakończony

Pierwszy etap remontu Centrum Caritas Żywiecka zakończony
  Ogólne

Dzięki wsparciu Fundacji Leroy Merlin z końcem roku 2023 zakończyła się pierwsza część remontu Centrum Caritas Żywiecka w Krakowie.

Ze ścian korytarzy i klatek schodowych zostały usunięte plastikowe panele, które obecnie uważa się za niebezpieczne w przypadku pożaru. Ściany zostały pokryte gładzią i pomalowane. Wymienione zostały gniazda elektryczne, wyłączniki oraz oświetlenie na korytarzach i klatkach schodowych. 11 starych grzejników na korytarzach i klatkach schodowych wymieniono na nowe grzejniki z zestawami termostatycznymi

Ekipa zamontowała również nowe drzwi zewnętrzne z obu stron budynku oraz stolarkę drzwiową wewnątrz budynku, na parterze.

Zwiększyło się bezpieczeństwo pożarowe budynku: zamontowano nowe czujniki dymu i ciepła, oświetlenie ewakuacyjne oraz drzwi przeciwpożarowe na strych. Zamontowano też klimatyzację w pomieszczeniu wielofunkcyjnym i biurowym na parterze.

Funkcjonujący dotychczas system monitoringu na terenie obiektu wzbogacono o 3 dodatkowe kamery, a w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających z obiektu zamontowano  zamki szyfrowe do drzwi wejściowych.

Remont przeprowadzany jest etapami, aby nie wyłączyć całego budynku z użytkowania. Przez cały czas mieszkają w nim uchodźcy z Ukrainy.

Gorąco dziękujemy wspaniałej ekipie remontowej, a przede wszystkim naszemu darczyńcy Fundacji Leroy Merlin, dzięki któremu ten remont jest możliwy.