Powrót do wszystkich

ŚDS Wola Filipowska zaprasza na wystawę

ŚDS Wola Filipowska zaprasza na wystawę
  Ogólne

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Woli Filipowskiej i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach zapraszają na wystawę prac plastycznych, pt. „Sztuka niejedno ma imię”. Autorami prac są uczestnicy prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej ośrodka terapeutycznego. Wernisaż wystawy odbędzie się 21.09.2023 r. o godz. 11.00 w Bibliotece w Krzeszowicach, Szkolna 6, 32-065 Krzeszowice.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką wsparcia dziennego dla osób z wieloraką niepełnosprawnością. Oferuje zajęcia wspierająco-aktywizujące, między innymi: zajęcia artystyczne – malarstwo, rysunek, fotografię, zajęcia parateatralne, muzykoterapię, psychoterapię, biblioterapię, filmoterapię, poradnictwo psychologiczne, zajęcia w pracowni gospodarstwa domowego.

 

Prezentowane prace powstały w pracowni artystycznej: plastycznej i rękodzieła pod kierunkiem mgr Małgorzaty Ostrowskiej i mgr Katarzyny Wesołowskiej. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kierownik ŚDS mgr Antoni Zawadzki, zespół terapeutyczny ŚDS, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach i Biblioteka Miejska w Krzeszowicach.

 

Twórczość artystyczna jest bardzo ważna dla uczestników zajęć. Zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach. Pięknie mówią o swojej twórczości.

Zbigniew: To uruchomienie wyobraźni, emocji, nastroju i przekazanie tej treści za pomocą umiejętności.

Danuta: Malarz maluje sercem. Malarz cieszy się z natchnienia.

Marek: Artysta jest w euforii podczas malowania.

Zbyszek: Pomysł iskrzy w głowie i po prostu maluję.

Piotr: Artysta koncentruje się na swoich myślach, wyobraźni, uczuciach.

Marek: Kiedy patrzymy co jest namalowane za pomocą koloru, kompozycji, to co w duszy.

Danuta, Krystyna: Obraz jest niemy, bez słów ale mówi wprost do myśli za pomocą wzroku i dotyku.

Zbigniew: Obraz mówi o uczuciach

Elżbieta: Tworząc podpatrujemy stworzony przez Pana Boga świat. Naśladujemy doskonałego Twórcę. Chociaż go nie widzimy czujemy go i widać to w naszym talencie, który jest darem – czymś dobrym.