Powrót do wszystkich

Pomóżmy ofiarom powodzi na Słowenii!

Pomóżmy ofiarom powodzi na Słowenii!
  Pomoc ofiarom klęsk żywiołowych

Słowenia zmaga się ze skutkami największej i najbardziej katastrofalnej powodzi w swojej historii. Kataklizmem dotknięte zostały dwie trzecie terytorium kraju. W odpowiedzi na dramatyczną sytuację Caritas Polska zadecydowała o przekazaniu wsparcia w wysokości 100 tys. zł, za które Caritas Słowenia zakupi najpotrzebniejsze rzeczy dla powodzian.

Obok wsparcia finansowego ze strony Caritas Polska do Słowenii trafi także pomoc materialna, w tym osuszacze do zalanych mieszkań oraz odzież i żywność z długim terminem ważności. Wszystko to zostanie przekazane słoweńskiej Caritas, która rozdysponuje środki według potrzeb.

Osoby i firmy zainteresowane przekazaniem środków czystości prosimy o kontakt z naszym magazynem w Brzegach: Brzegi 255, 32-002 Węgrzce Wielkie, e-mail: punktsocjalny@caritas.pl, tel. +48 12 259 21 04.

Caritas Słowenia od początku kryzysu działa na miejscu, zapewniając m.in. zakwaterowanie dla ewakuowanych, ciepłe posiłki, lekarstwa, ubrania i inne podstawowe artykuły. W ośrodkach Caritas Słowenia i centrach handlowych trwają zbiórki najpotrzebniejszych produktów, do których należą środki czystości, naczynia kuchenne i sprzęt AGD, pościel i ręczniki, artykuły higieniczne oraz żywność, która nie wymaga przechowywania w lodówce. Słoweńska Caritas pomaga także – dzięki wsparciu wolontariuszy – w oczyszczaniu i osuszaniu zalanych domów i terenów.

Potrzeby są ogromne, a w kolejnych dniach z pewnością będą rosły. Osoby, które ucierpiały na skutek powodzi, nie mogą zostać same. Pomóżmy im odzyskać poczucie bezpieczeństwa i nadzieję. Wsparcia można udzielić:

  • wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
    Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków(PLN)
    Nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 (z dopiskiem SŁOWENIA)

 

  • wysyłając SMS o treści SLOWENIA pod numer 72052 (2,46 zł z VAT).